Nakryty stół w restauracji Zastawa stołowa w restauracji Pokój hotelowy campingu malta Łazienka w pokoju campingu malta Camping Malta Camping Malta
Udane lato w Poznaniu – POSiR podsumowują wakacje w mieście

36 tysięcy osób na pływalniach letnich, niezliczone tłumy nad jeziorami, 800 uczestników Akcji Lato, 9 bezpłatnych koncertów nad Maltą – bilans wakacyjny z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji wypada bardzo dobrze.

Zgodnie z przewidywaniami największym zainteresowaniem podczas ferii letnich cieszyły się cztery kąpieliska miejskie – Rusałka, Strzeszynek, Malta i Krzyżowniki. Wielu mieszkańców Poznania decydowało się na wypoczynek bez dalekich wyjazdów, korzystając z infrastruktury nad lokalnymi jeziorami – boisk do siatkówki plażowej, placów zabaw, siłowni zewnętrznych czy wypożyczalni sprzętu wodnego.

Poznaniacy chętnie wypoczywali także na basenach otwartych. Tylko w ostatnim tygodniu sierpnia w ciągu czterech upalnych dni na pływalni letniej przy ulicy Chwiałkowskiego pojawiło się prawie 8 tysięcy osób. To nie tylko efekt korzystnej pogody, ale także nowego brodzika z wodnym placem zabaw dla najmłodszych. Rekord frekwencji padł 28 sierpnia, kiedy na Chwiałce wypoczywało ponad 3 tysiące osób, a na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza blisko 1,2 tysiąca osób.

Dużym powodzeniem cieszyły się także półkolonie oraz jednodniowe wydarzenia, organizowane przez Młodzieżowy Ośrodek POSiR. Uruchomiono nawet dodatkowe turnusy półkolonii, a na jednodniowe wycieczki i spływy kajakowe powstawały listy rezerwowe. Łącznie z Akcji Lato skorzystało blisko 800 osób.

Nie zabrakło także wydarzeń kulturalnych. W trakcie czterech bezpłatnych koncertów na pływającej Maltańskiej Scenie Muzycznej zaprezentowali się najpopularniejsi polscy muzycy. Rasmentalism, Voo Voo, Lipali, Organek, Mikromusic – to tylko niektórzy artyści, którzy w ramach akcji Żywiec Miejskie Granie umilali mieszkańcom Poznania weekendy nad Maltą.

Wakacje się kończą, ale mieszkańców Poznania z pewnością ucieszy fakt, że już niedługo ruszają basen kryty i lodowisko na Chwiałce. Miłośnicy pływania z obiektu przy ulicy Chwiałkowskiego 34 będą mogli skorzystać już 9 września, a lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka zostanie otwarte dla publiczności w drugiej połowie września. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają na kursy nauki i doskonalenia pływania, które rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu.

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
Grafika, karta dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Camping Hotel Malta
ul. Krańcowa 98
61-036 Poznań
tel. +48 (61) 876 62 03, (61) 876 61 55, 509 840 502
fax: +48 (61) 876 62 83
Menu